Lene Hansson Wellness Center
info@lenehansson.dk
Vi holder ferielukket i uge 28, 29, 30 og 31.
Ordre afsendes 2 gange ugentligt
Telefon.: +45 7025 8800

Kostvejledning v. andre behandlere


Lene Hansson har et team af kostvejledere, der tilbyder kostvejledning i hele Danmark.

Sådan forgår det:
Du vil få tilsendt en helseprofil og maddagbog, som du skal udfylde og medbringe til konsultationen.
Disse to "redskaber" anvendes som fokus for lige præcis din personlige time og i forhold til dine mål og ønsker.

Du vil blive sat grundigt ind i Lene Hanssons kostprincipper, så du kan gå i gang med at ændre din kost og livsstil, allerede samme dag.

Konsultationen inkluderer:
  • Fedtprocentsmåling
  • Kostplan
  • Kostkombineringsskema
 
Udfyld felterne og bliv kontaktet af din nærmeste kostvejleder.



   Kostvejleder      Område      E-mail      Telefon      Hjemmeside
Sjælland                
Hedda Harbro Colind   Karlslunde   Hedda.colind@gmail.com   20840853  
Helle Hertz   Køge   kontakt@hellehertz.dk   24910351  
Inge Thusholt  

Frederikssund, Jægerspris,

Skibby og Roskilde

  tthusholt@gmail.com   23245017    
Janne Merete Larsen   Københavnsområdet   Sundmedjanne@gmail.com   20804117    
Jens Jacobsen   Nykøbing Sjælland    Jensjacobsen63@hotmail.com   25470299    
Jette Estell Meyer   Frederikssund    Jemwillteam@gmail.com   27810082    
Julie Laier   Københavnsområdet   julie.laier@hotmail.com   27578690  
Lise Bøgsted   Midt- og Vestsjælland   Liseboegsted@live.dk   61428884  
Lise Futtrup   Østerbro   Lise.futtrup@live.dk   23723794  
Mette Larsen   Højby Sjælland    Zonemette@gmail.com   23606993    
Pia Schou Laursen   Amager   kontakt@piakostvejleder.dk   28510891  
Sisse Berntsen   Næstved og omegn    Sisse@gaffeloverkniv.dk   27514309  
Susanne Løkke   Vestegnen   sans@outlook.dk     26270906    
Ulla Glipman Jensen   Gilleleje / Nordsjælland   Ulla@glipmanservice.dk   40986777    
Fyn                
Becca Eritza Sluth   Langeland/Sydfyn   beccaeritza@hotmail.com   20675550    
Susanne Larsen   Nyborg   bsusannelarsen@gmail.dk   61652082    
Jylland                
Annette Jensen   Arden, Hadsund, Hobro, Skørping, Støvring   Annettesundtliv@gmail.com   30515255    
Birgitte Roost   Børkop   B.roost@live.dk   20164156    
Birte Mark   Skive   Birte@mark-zone.dk   29900202  
Charlotte Østergaard   Sønderjylland   6789charlotte@gmail.com   51500333    
Jette Lundholm Lyng   Sæby   Jettelyng60@gmail.com   61698441    
Kirsten Forsberg   Silkeborg   Forsberg@adr.dk   28550965    
Maria Helene Friis Ib   Silkeborg og omegn   mariaibprivat@gmail.com   20651000  
Mie Momsen Sloth   Aalborg kommune    mie@momsensloth.dk    61659985   
Randi Mørk   Hobro (Mariager kommune)    randisundliv@gmail.com
  26851463    
Susan Lunde   Ikast, Herning, Brande, Silkeborg    sundtliv.susan@gmail.com
  40386342  
Vibeke Thordal Olesen   Ryomgård    Vibeke@mirakelkost.dk
  28515209    


 

 




    +45 7025 8800

    info@lenehansson.dk

           

Wellness Center

Holbergsgade 24
DK-1057 København K

CVR: 28228163
 

Kostvejledning

v. Lene Hansson
Se vores kostvejledere
Har du en smartbox?
 

Webshop

Kostplaner
Kosttilskud
Bøger
 

Nyhedsbrev